Elevhälsans medicinska insats

Nedan finns information om skolsköteskor på respektive skola.

Kontakter

Skolsköterska med medicinskt ledningsansvar, Österslättsskolan
Anneli Bengtsson
Tel 0454-813 39  
anneli.bengtsson@karlshamn.se

Skolsköterska Prästslättsskolan, Sternöskolan
Rebecca Wistad
Tel 0454-813 72, 813 65  
rebecca.wistad@karlshamn.se

Skolsköterska Bodestorpsskolan, Thorén framtid
Martina Borneus
Tel 0454-812 93  
martina.borneus@karlshamn.se

Skolsköterska Korpadalsskolan, Åryds friskola
Marita Arvidsson
Tel 0454-30 75 14  
marita.arvidsson@karlshamn.se

Skolsköterska Stenbackaskolan, Waldorfskolan
Elinore Larsson
Tel 0454-30 74 49  
elinore.larsson@karlshamn.se

Skolsköterska Klockebacksskolan, Hällaryds skola
Gunilla Persson
Tel 0454-30 73 02, 30 76 15  
gunilla.persson@karlshamn.se

Skolsköterska Mörrums skola, Hästaryds skola, Bolsgårdens skola, Montessori
Monica Olofsson
Tel 0454-30 78 64  
monica.olofsson@karlshamn.se

Skolsköterska Möllegårdens skola, Norrevångskolan
Pia Svensson
Tel 0454-30 77 42, 30 78 84  
pia.svensson@karlshamn.se

Skolsköterska Vägga Gymnasieskola
Marlene Pattersson
Tel 0454-57 41 89  
marlene.pattersson@karlshamn.se

Skolsköterska Vägga gymnasieskola
Lena Lennartsson
Tel 0454-57 41 88  
lena.lennartsson@karlshamn.se

Skolläkare
Inga Johansson
Tel via skolsköterskorna  
  • Publicerat: 2017-01-12 av madelaine.forsberg@utb.karlshamn.se
Webbredaktörsinloggning

| Glömt lösenord?